Najlepszym sposobem na odnowienie podłogi drewnianej jest cyklinowanie bezpyłowe.Bydgoszcz i okolice są naszym rejonem wykonania takiej usługi.Cyklinowanie, to nic innego jak zerwanie zniszczonej powłoki lakierniczej i wierzchniej warstwy drewna. Dzięki temu parkiet staje się ponownie równy i odzyskuje dawny blask. Proces cyklinowania wymaga wykorzystania specjalistycznych urządzeń, które precyzyjnie zbiorą wszelkie zniszczenia na podłodze.

Dokonując renowacji podłogi cykliniarką, na początku zakłada się papiery o granulacji 36, następnie 60, 80 i przechodzi do granulacji 120. Dzięki temu można stopniowo zdejmować poszczególne warstwy zniszczonej podłogi.

Bardzo często zdarza się, że podczas cyklinowania trzeba będzie uzupełnić pojawiające się ubytki w drewnie. Można to wykonać wypełniając je specjalistyczną masą szpachlową, wykorzystując metodę szpachlowania. Na koniec należy zabezpieczyć drewno poprzez lakierowanie lub olejowanie powierzchni. Dostępne są lakiery błyszczące, matowe, półmatowe bezbarwne bądź z dodatkiem barwnika.

Po takim zabiegu można cieszyć się na długie lata czystą i elegancką podłogą drewnianą która nigdy nie wyjdzie z mody.